E-Ticaret

E-Ticaret

E-ticaret sitesi yaptırarak internet üzerinden hızla satışa başlayabilirsiniz. Hızla gelişen teknoloji insanları elektronik alışverişe itmiştir. İnsanlar mağazaları, avmleri gezip ürün aramak yerine e-ticaret sitelerini ziyaret ederek evlerinden, ofislerinden ürün beğenip mağazadan yada internet üzerinden alışveriş yapmaktadırlar.
E-ticaret sistemlerini kullanarak satış yapmayı ve bunun akabinde büyümeyi hedefleyen firmaların çoğu yanlış e-ticaret sitesi sistemler kullandıkları yada yanlış yönlendirmelere maruz kaldıklarından dolayı e-ticaret modelinden verim alamadığı için ya yapmaktan vazgeçiyor ya da firma çalışma hayatına son veriyor. E-ticaret konusunda profesyonel çözüm ve destek alan firmaların hepsi yatırımlarını doğru organize ettikleri takdirde satış hacimlerinde %25 ile %69 artış almışlardır.Dünyada E-ticaret sitelerinin payı oldukça büyük olsa da son yıllarda Türkiye’deki e-ticaret payı oldukça büyüme göstermiştir. Tüsiad verilerine göre Türkiye’nin 2016 yılındaki perakende e-ticaret hacmi  17.5 milyar TL’ye yükselmiştir.Bu rakamın 2019 yılında ikiye katlanması kaçınılmaz olarak öngörülmektedir.
 
E-ticaret sistemleri web sitesinin kurulması ile bitmeyip ödeme sistemlerininde entegre edilmesi ve güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. SSL sertifikası dediğimiz sistemle güvence altına alınmayan e-ticaret sistemleri doğabilecek hack durumu ile müşterilerini zarara uğratabilirler. Ödeme sistemleri olarak Türkiye’de geçerli bir kaç firma mevcut olsa da en popüler firma PTT destekli olan İyzico sistemidir. Sizin adınıza iyzico ödeme sistemine başvurarak sizi bu zahmetten kurtarıyor ve sisteminize entegre ediyoruz.Öte yandan 2017 yılında yürürlüğe giren “E-ticaret firmalarının ESBİS sistemine kayıt olma” zorunluluğu tüm e-ticaret firma sahipleri için geçerlidir. ESBİS sistemine kayıt olmayan firmalar için 5 bin TL ila 20 bin TL arasında para cezası kesileceği bildirilmiştir. Detaylı bilgi için ESBİS bilgi platformu‘nu inceleyebilirsiniz.E-ticaret sistemine geçerek satış yapmak istiyorsanız profesyonel yardım almalısınız. XML Entegrasyonu, kargo takip sistemi, arayüz tasarımı, yönetici paneli, sipariş sistemleri, 3d secure ödeme sistemleri, ssl güvenlik sistemleri gibi bir çok konuda profesyonel yardım almak için aliwebtasarım.com 'u tercih edebilirsiniz.E-ticaret sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için 05320699482 numarasından iletişime geçebilirsiniz.